از بین بردن بوی بد کابینت و خانه با 3 تکنیک ساده

از بین بردن بوی بد کابینت ها و خانه

در این مقاله با روش از بین بردن بوی بد خانه و کابینت همراه شما هستیم. خب همه می دانیم که مهم ترین مکان در خانه آشپزخانه می باشد، در واقع به نوعی قلب خانه محسوب می شود که خانم ها اکثر اوقات خود را در آن می گذرانند و نسبت به آن بسیار حساس هستند. اکثر کارهای منزل مانند پخت و پز و شست و شوی ظروف در آشپزخانه انجام می شود و تمامی مواد غذایی در این مکان نگه داری می شود.

به همین علت آشپزخانه به راحتی کثیف شده و بو بدی می گیرد و همچنین می دانید که میزان کثیف شدن آشپزخانه نسب به بقیه خانه دو برابر می باشد و بدیهی است که انرژی و وقت بیشتری برای تمیز کردن آن باید صرف شود.

از بین بردن بوی بد خانه

اکثر وسایل آشپز خانه مانند سینک ظرف شویی، اجاق گاز، یخچال، ماشین ظرف شویی و لباس شویی، ظروف و فاضلاب اغلب اوقات بوی بد می دهند که می توان به راحتی آنرا از بین برد اما چیزی که عجیب است بوی بد کابینت می باشد، که این بو باعث می شود وسایل داخل آن نیز بوی بدی بگیرند به نحوی که شما مجبور می شوید تمام وسایل آنرا آب کشی کنید، با این وجود ممکن است باز هم بوی بد کابینت از بین نرود.

پس اگر می خواهید برای از بین بردن بوی بد کابیت که رابطه ی مستقیمی با از بین بردن بوی بد خانه دارد چاره ایی بیندیشید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

از بین بردن بوی بد کابینت ها

منبع بوی بد کابینت

در ابتدا تمامی وسایل و موادی که در کابینت نگهداری می کنید را بیرون بیاورید تا از این طریق بتوانید منبع بوی بد کابینت را بیابید. مواد داخل کابینت را تک به تک بو کنید و در صورت امکان آن هایی که باعث ایجاد بوی بد شده اند را دور بیندازید، فقط به خاطر داشته باشید که آن ها را داخل کیسه های پلاستیکی انداخته و درب آن را محکم گره بزنید تا باعث ایجاد بوی بد در سطل زباله نشود.

موادی مانند ادویه جات، خوراکی های خشک، ترشیجات حتما باید دور ریخته شوند زیرا این مواد بو را به راحتی جذب می کنند و هر چقدر شما کابینت را تمیز کنید بوی بد آن از بین نمی رود.

معمولا جرم و گاها موادی که به ظروف می چسبند باعث ایجاد بوی بد می شوند پس بعد از خارج کردن ظروف از کابینت آنها را در لگن وایتکس و آب خیس کنید.

از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن کابینت استفاده کنید

برای تمیز کردن سطح داخل کابیت از محلول آب و سرکه به نسبت مساوی استفاده کنید به این صورت که محلول آب و سرکه را با دستمال نخی یا اسفنج  به سطح داخلی کابینت بمالید. توجه کنید سطح داخل کابیت با دقت تمیز شود و قبل از هر بار تماس با سطح کابینت دستمال را با آب تمیز شسته و مجدا آغشته به محلول آب و سرکه کنید.

بیشتر بخوانید: شرکت خدماتی نظافتی تهران

با استفاده از جوش شیرین از بازگشت بوی بد کابینت جلوگیری کنید

برای اینکه سطح داخل کابینت به خوبی تمیز شود و دیگر بوی بد ندهد در آخر کار جوش شیرین به سطح آن بپاشید. اگر با انجام تمام کار هایی که گفته شد باز هم کابینت شما بوی بد می داد در یک ظرف در باز مقداری قهوه بریزید و داخل کابینت قرار بدهید؛ در صورتی که باز هم بوی بد از بین نرفت مقدار کمی زغال داخل کابینت بگذارید.

با این اوصاف اگر کابینت شما باز هم بوی بد می داد پس احتمالا دیگر قابل استفاده نیست و کهنه شده که تنها راه موجود این است کابیت خود را عوض کنید زیرا گاهی اوقات مواد شیمیایی که در ساخت کابینت استفاده شده به مرور باعث ایجاد بوی بد می شود.

توجه کنید تمیز نگهداشتن کابینت تاثیر بسزایی در بوی مطبوع خانه دارد پس از آن غافل نشوید. اگر این کار برای شما سخت است و یا وقت کافی برای این کار را ندارید می توانید از نیروهای شرکت خدماتی پاک وین کمک بگیرید.

(1 امتیاز) - 5 از 5

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

⭐️ توجه: سایت پاک وین اجاره داده می شود! با مدیریت در ارتباط باشید.ارتباط از طریق واتساپ
+ +