نحوه رفع و از بين بردن بوی بد يخچال با 11 روش کاربردی

رفع بوی بد داخل یخچال

آیا برای شما هم پیش آمده است زمانی که در یخچال را باز می کنید، بوی خیلی بد و آزار دهنده به مشامتان برسد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های از بین بردن بوی بد یخچال با روش های مختلف بپردازیم. با ما همراه باشید.

رفع بوی بد یخچال فریزر با ترکیباتی خانگی و طبیعی

در یخچال فریزر معمولا مواد غذایی مانند سبزیجات یا گوشت قرار می دهیم، به همین دلیل ممکن است بوی نامطبوع بگیرد. شاید گوشت ها را برای چند روز در یخچال فریزر گذاشته باشید اما باز هم یخچال بوی نامطبوع گرفته و بسیار آزار دهنده است. اگر از من بپرسید بدترین عامل در آشپزخانه بوی بد یخچال است، اما قسمت خوب ماجرا این جا است که می توانید با ترکیب موادی غیرشیمیایی به راحتی یخچال فریزر خود را حتی در حالت خاموش از بوهای نامطبوع پاک کنید.

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین

این روش یکی از معتبرترین و ارزان ترین روش های از بین بردن بوی بد یخچال می باشد. یک ظرف برداشته و داخل آن را جوش شیرین پر کنید، بعد از این مرحله ظرف را در گوشه ای از یخچال قرار دهید. به مرور زمان جوش شیرین تمامی بوهای نامطبوع را به خود جذب کرده و یخچال شما از بوی نامطبوع پاک خواهد شد.

رفع بوی بد یخچال با نوشابه

رفع بوی بد یخچال با نوشابه

یکی دیگر از روش ها رفع بوی بد یخچال با نوشابه است که می تواند این بوی نامطبوع را از بین ببرد. برای این کار کافیست یک لیوان نوشابه را درون یخچال بگذارید و درب ان را ببنید تا این بو از بین برود. همچنین می توانید یک مقدار وانیل هم به نوشابه اضافه کنید تا بهتر نتیجه بگیرید.

از بین بردن بوی بد یخچال با زغال

رفع بوی بد یخچال با زغال

زغال یکی از رایجترین روشها برای از بین بردن بوی بد یخچال می باشد که امروزه با توجه به در دسترس بودن آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرید. این روش همانند دیگر روش ها می تواند بوی نامطبوع یخچال را از بین ببرد. کافیست مقداری از زغال را در یک ظرف بدون درب گذاشته و آن را داخل یخچال قرار دهید.

رفع بوی بد یخچال با سرکه

رفع بوی بد یخچال با سرکه

برای این روش هم دقیقا طبق روش جوش شیرین استفاده کنید، اما نکته قابل ذکر این است که سرکه از قدرت زیادی برخوردار بوده و به همین دلیل نیاز نیست کل ظرف را با سرکه پر کنید، حتی اگر لیوانی را تا نیمه از سرکه پر کنید و در یخچال قرار دهید، باز هم جوابگو بوده و بوی نامطبوع یخچال شما از بین خواهد رفت.

رفع بوی بد و نامطبوع یخچال با لیمو

رفع بوی بد و نامطبوع یخچال با لیمو

ابتدا لیمو را برش داده و به چند تکه تقسیم کنید، بعد آن ها را در ظرفی مانند کاسه قرار دهید و باز هم مانند روش های قبل در گوشه ای از یخچال بگذارید. نکته مهم در این روش این است که لیموها را باید هر چند روز یک بار یا حتی یک هفته یک بار عوض کنید، تا مجدد به از بین بردن بوی نامطبوع یخچال کمک کند.

خوش بو کردن یخچال با سیب زمینی

خوش بو کردن یخچال با سیب زمینی

از سیب زمینی به عنوان خوش بو کننده یخچال هم نام برده می شود، این روش هم دقیقا مانند لیمو بوده و باید سیب زمینی های برش خورده را در گوشه ای از یخچال قرار دهید و همچنین هر چند روز یک بار آن ها را عوض کنید، تا زمانی که کاملا بوی نامطبوع یخچال شما از بین برود.

خوش بو کردن یخچال با میخک

خوش بو کردن یخچال با میخک

در این روش بایستی لیمو یا پرتقال را برش داده و در میخک بزنید. این روش تا زمانی که مرکبات خشک شوند ادامه خواهد داشت و باعث خوش بو شدن یخچال شما می شود.

رفع بوی بد یخچال با جو

رفع بوی بد یخچال با جو

جو هم دقیقا مانند سیب زمینی عمل می کند و شما می تواند آرد جو را برای از بین بردن ظروف سرامیکی یا حتی آلومینیومی و همچنین یخچال، استفاده کنید.

رفع بوی بد یخچال با قهوه

رفع بوی بد  یخچال با قهوه

شما می توانید دانه های قهوه را در ظرفی ریخته و به داخل یخچال قرار دهید، این روش در چند روز جوابگو بوده و به طور کامل بوی نامطبوع یخچال شما از بین خواهد رفت.

رفع بوی نامطبوع یخچال یا کربن

رفع بوی نامطبوع یخچال یا کربن

شما می توانید کربن را در ظرفی قرار داده و در قفسه بالای یخچال خود بگذارید، در این روش و با کربن به سرعت بوی نامطبوع یخچال شما از بین خواهد رفت. شما می توانید از کربن برای از بین بردن بوی بد یخچال خاموش هم استفاده کنید.

خوش بو کردن یخچال با وانیل

خوش بو کردن یخچال با وانیل

این روش به این شکل انجام می شود که شما یک تکه پنبه را در داخل وانیل کرده و بعد در ظرفی گذاشته و داخل یخچال قرار دهید، به کمک وانیل می توانید یخچال خود را خوش بو کنید.

بیشتر بخوانید: نظافت منزل تهران

اما راه حل جلوگیری از ایجاد بوی بد یخچال چیست؟

این سوال را هزاران هزار نفر می پرسند، اما در جواب می توان گفت با رعایت چند مورد ایجاد بوی نامطبوع یخچال به حداقل خواهد رسید.

  1. غذاها را در ظرف در بسته قرار دهید.
  2. از خراب نشدن گوشت و سبزیجات اطمینان حاصل نماید.
  3. حداقل یک بار یخچال را تمیز کنید و از رشد باکتری ها جلوگیری کنید.

به چه روشی یخچال را برای خانه تکانی تمیز کنیم؟

برای خانه تکانی در ابتدا باید منبع بوی نامطبوع را تشخیص دهید، گاهی وقتا با شست و شوی کامل یخچال هم باز بوی نامطبوع وجود دارد، پس در گام اول باید منبع بو را پیدا کنید. در گام بعدی طبقات یخچال را در آورده و جدا گانه شست شو دهید. سعی کنید اصلا از موارد شیمیایی استفاده نکنید، می توانید سرکه و جوش شیرین را ترکیب کنید. در نهایت باید بگویم از مرغ یا تخم مرغ و هر گوشت دیگری که زیادی در یخچال مانده است استفاده نکنید.

خب به پایان این مقاله آموزشی از سلسله مقالات نظافت خانه و منزل رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. همچنین اگر تصمیم دارید به صورت کامل نظافت منزل خود را انجام دهید می توانید از شرکت خدماتی نظافتی پاک وین کمک بگیرید.

(1 امتیاز) - 5 از 5

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

⭐️ توجه: سایت پاک وین اجاره داده می شود! با مدیریت در ارتباط باشید.ارتباط از طریق واتساپ
+ +